The Grinch Book Tag
Během dvou dnů jsem narazila na dvě přepracované verze toho tagu - u
Ivcci a
Meliny - který je úplně skvělý, i když negativně naladěný. Ale protože se zdá, že je tento tag oblíbený a žádaný, rozhodla jsem se ho pro Vás udělat také. Takže doufám, že se vám bude líbit a užijete si ho stejně jako já.
Kdo by přece jen nevěděl o čem tag je, tak spočívá v tom, že na každou z katastrofálních situaci musíte vymyslet postavu/knihu/sérií, která se k tomu hodí.
1. Polovina světélek na vánočním stromečku je vyhořelá: Jmenuj knihu/sérii/postavu, která začala dobře, ale pak to s ní šlo z kopce.
První volba bývá ta nejlepší a mně jako první přišla na mysl právě Vampýrská akademie, bohužel. Určitě nejsem jediná, kdo byl ze závěrečných dvou dílů zklamaný, nebo naštvaný a měl chuť je od série odtrhnout a zahodit popřípadě spálit. U mě to tak je určitě, protože závěr mi přišel... prostě děsný. Ale přesto mám obecně vzato tuhle sérii moc ráda, protože první díly jsou úžasně napsané. Mají spád, napětí, zábavné momenty a i romantické chvilky s úžasným učitelem Dimitrijem. Takže kdo sérii ještě nečetl, měl by to honem rychle napravit a skočit si do nejbližšího knihkupectví aspoň pro ty čtyři díly.
2. Otravná prateta Sally, která tě nenechá o samotě: Jmenuj knihu, která se ti nelíbila, ale kterou očividně všichni ostatní milují, takže nikdy nezmizí.
Jen co přišla kniha Eleanor a Park na trh, neslyším o ničem jiném. Minimálně jednou do týdne stále najdu recenze, která vyzdvihují romantickou atmosféru a lásku dvou lidí, do nebes. Mě se kniha celkem líbila, ale přijde mi obyčejná, neoriginální a opravdu ne tak dokonalá, jak ji ostatní popisují. Pro mě je to další skvělá romantická adultka a tím to končí. Takže mě už vážně rozčilují samé pozitivní recenze a hádky o tom, který z dvou hlavních hrdinů je skvělejší. Opravdu doufám, že si všichni brzy najdeme jinou knihu, o které se bude psát.